pauluskp (pauluskp) wrote,
pauluskp
pauluskp

Подсудимый приболел

Вчера суд по делу "Сокола" так и не начался - не явился подсудимый Мамедов. По словам адвоката, приболел. На следующее заседание, 15 августа, обещал предоставить документы о болезни.

В канцелярии Ворошиловского суда не хотели принимать ходатайства журналистов о видеосьемке во время заседаний, мотивируя это тем, что нельзя их подавать в тот же день. Странно, в Куйбышевском и Киевском судах ходатайства множество раз без проблем принимали прямо перед заседаниями, а порой и во время заседаний.

Спасибо всем, кто пришел поддержать!

Выдержка из показаний одного из охранников "Сокола", любопытные формулировки:


Текст ходатайства о фото- и видеосъемке в суде, может понадобится кому (составил Дмитрий Коробко):


Ленiнский районний суд м. Донецька

Судді Олещенко Л.Б.

По кримінальній справі №007-12-01-0190______________________________________
_________________________________
_________________________________
_________________________________
_________________________________


«___» ___________ 2012р.

В провадженні Ленiнського районного суду м. Донецька знаходиться кримінальна справа у відношенні Мамедова Е.Б. № 007-12-01-0190 за ст.125 ч. 2 КК України.
Відповідно до ст.20 КПК України розгляд справ у всіх судах є відкритим.
Відповідно до частини 2 статті 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» розгляд справ у судах відбувається відкрито, крім випадків, установлених процесуальним законом. Учасники судового процесу та інші особи, присутні на відкритому судовому засіданні, можуть використовувати портативні аудіотехнічні засоби. Проведення в залі судового засідання фото- і кінозйомки, відеозапису, а також транслювання судового засідання допускається за рішенням суду.
Відповідно до частини 1 статті 5 Закону України «Про інформацію» кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.
Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» свобода слова і вільне вираження у друкованій формі своїх поглядів і переконань гарантуються Конституцією України і відповідно до цього закону означають право кожного громадянина вільно і незалежно шукати, одержувати, фіксувати, зберігати, використовувати та поширювати будь-яку відкриту за режимом доступу інформацію за допомогою друкованих засобів масової інформації.
Крім того, у п. 6 Постанови спільного розширеного засідання Президії Верховного Суду України, президії Ради суддів України та колегії Державної судової адміністрації України від 18.02.2005 року № 2 «Про стан здійснення судочинства у 2004 році і завдання на 2005 рік» було дано завдання головам апеляційних та місцевих судів «забезпечити висвітлення в засобах масової інформації ролі та значення судів, завдань, які стоять перед ними, й існуючих у них проблем; із метою збереження прозорості судочинства надавати засобам масової інформації можливість своєчасно інформувати громадськість про діяльність судів і відповідно до норм чинного законодавства висвітлювати судові процеси та транслювати судові засідання».
Основним правом та обов’язком засобів масової інформації є те, що вони мають право і навіть зобов’язані повідомляти громадськість про події, які відбуваються в суспільному житті. Враховуючи це, я звертаюся до суду із клопотанням про надання дозволу на проведення відео- та фотозйомки в залі судового засідання під час розгляду вказаної справи з метою підготовки короткого відео- та фоторепортажу. Необхідність проведення зйомки пояснюється наступним.
Вказана судова справа має великий суспільний резонанс у зв’язку з тим, що зачіпає інтереси необмеженого кола споживачів, журналістів та працівників торговельних закладів.
Необхідно також зазначити, що висвітлення ходу судового розгляду цієї справи буде мати велике значення для подолання порушень прав споживачів з боку працівників торговельних закладів.
Крім того, демонстрація репортажу із зали судового засідання допоможе укріпити авторитет судової влади та продемонструвати суспільству її неупередженість та незалежність.
Враховуючи викладене, а також те, що вказана інформація необхідна для виконання професійної журналістської діяльності, має велике суспільне значення та буде використана в інтересах суспільства – для підготовки судового репортажу,
ПРОШУ:
дозволити проведення відео- та фотозйомки в залі судового засідання під час розгляду вказаної справи.Tags: Сокол, закон, свобода фотосъемки, суд
Subscribe

promo pauluskp may 1, 2015 18:01 3
Buy for 300 tokens
Финансово поддержать наш блог можно по ссылке - http://pauluskp.com/news/ad1e53a9b. По всем вопросам обращайтесь на pauluskp@ukr.net.
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 32 comments